Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer table vibrator motor, startup industrial vibratory motor and start up vibrator feeder motor.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Power | 1.5 KW |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Number of Poles | 2 |
| Speed | 3000 rpm |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Foot Mounted |
| Frame Size | 90 |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Suitable for paver block machine
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Power | 0.5 HP |
| Power Rating | 0.37 kW |
| RPM | 3000 RPM |
| Speed | 3000 rpm |
| Features | High & consistent performance Longer serving life Easy to operate and energy efficient design |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Power | 0.75 KW |
| Power Rating | 0.75 kW |
| RPM | 1500 RPM |
| Number of Poles | 2 |
| Speed | 1500 rpm |
| Features | AUTO |
| Shape | ROUND |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hitesh Patel (Owner)
Sonam Electricals
Vrundavan Estate, Amar Main Road
Rajkot - 360004, Gujarat, India